Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Kontenery mieszkalne, mieszkania socjalne z kontenerów, budownictwo socjalne, dom z kontenerów.

Kontenery mieszkalne służące najczęściej pracownikom budowlanym przy pracach budowlanych jako zaplecze: biurowe lub socjalne mogą być wykorzystywane w innych celach. Można z nich wykonywać samodzielne, tymczasowe lub stałe budynki będące biurami firm, obiektami handlowymi, obiektami użyteczności publicznej, ale także służące pojedynczym osobom a nawet całym rodzinom jako zastępcze a niekiedy nawet stałe domy lub mieszkania socjalne...

Pojedynczy kontener mieszkalny

 kontener mieszkalny

 

kontener mieszkalny

 

Kontener mieszkalny

 

Pojedynczy moduł kontenera mieszkalnego może stanowić w pełni samowystarczalne lokum dla jednej lub dwóch osób. Kontener mieszkalny zawiera pełnowartościową łazienkę zawierającą ubikację, prysznic i umywalkę. Kontener mieszkalny wyposażony jest także w instalację elektryczną – oświetlenie i gniazdka, a ogrzewanie pomieszczenia umożliwia zainstalowany pod oknem konwekcyjny kaloryfer elektryczny. W części mieszkalnej zaimplementowany jest mały aneks kuchenny z wielofunkcyjnym urządzeniem kuchennym – to zintegrowana lodówka, zlew z kranem i odpływem oraz kuchnia elektryczna. Urządzenie to w pełni zaspokaja potrzeby mieszkających osób w zakresie przechowywania produktów żywnościowych oraz przygotowywania prostych posiłków.

 

W kontenerze takim można swobodnie mieszkać nawet przez cały rok – ściany, dach i podłoga mimo, że wykonane z blachy na zewnątrz, są ocieplone w środku wełną mineralną a dach kontenera jest skonstruowany w taki sposób że woda opadowa spływa specjalnie ukształtowanym górnym elementem ramy kontenera do rur spustowych ukrytych w słupach narożnych. W środku ściany kontenera wykonane są z estetycznie wyglądającej płyty wiórowej, białej lub w kolorach drewnopochodnych, na podłodze ułożona jest wytrzymała i odporna na ścieranie wykładzina PCV. Całość pomieszczenia sprawia bardzo schludne i estetyczne wrażenie.

kontenery mieszkalne
Rysunek schematyczny...
kontenery mieszkalne
Wnętrze kontenera...
kontenery mieszkalne
...i wejscie do...
kontenery mieszkalne
Kontenery mieszkalne...
kontenery mieszkalne
...oraz wydajne...
kontenery mieszkalne
Na ścianach kontenera...
kontenery mieszkalne
Kontener wyposażony...
kontenery mieszkalne
Na podłodze kontenera...

Dom z kontenerów

 dom z kontenerów

 

 

Dom z kontenerów

 

Oczywiście, przestrzeń jednego kontenera - niespełna 13m2 całkowitej powierzchni i 7 m2 powierzchni użytkowej, to stosunkowo mało jak na dom z kontenerów. Kontenery można ze sobą jednak łączyć powiększając w ten sposób dostęną przestrzeń. Dostawiając do jednego kontenera mieszkalnego zmodyfikowany kontener biurowy i usuwając jednocześnie środkową ścianę pomiędzy kontenerami można uzyskać układ pomieszczeń przypominający zwyczajny dom. Wejście do domu odbywa się poprzez wiatrołap w którym można ustawić szafkę na buty i wieszaki na ubrania. Za kolejnymi drzwiami znajduje się aneks kuchenny wraz z jadalnią/salonem. Tuż obok jest wydzielone zamknięte pomieszczenie mogące służyć jako oddzielana sypialnia. Wejście do łazienki znajduje się w przedsionku domu.

kontenery mieszkalne
Rysunek schematyczny...
kontenery mieszkalne
Dom z kontenerów -...
kontenery mieszkalne
Sypialnia to oddziele...
kontenery mieszklane
Aneks kuchenny w...
kontenery mieszkalne
Sypialnia w kontenerze...
kontenery mieszkalne
...lub jedno piętrowe...
kontenery mieszkalne
Widok takiej sypialni w...
kontenery mieszkalne
Jak widać wnętrze...
kontenery mieszkalne
Łazienka w kontenerze...

Budynek modułowy

mieszkanie z kontenerów

 

 

Budynek modułowy z kontenerów

 

Idąc dalej i dostawiając do budynku kolejny kontener, którego powierzchnia użytkowa – 13 m2 w całości przeznaczona jest na pokój/sypialnię uzyskujemy niemalże pełnowartościowy dom z korytarzem, przestronnym salonem, aneksem kuchennym, łazienką z ubikacją i wygodną oddzielną sypialnią. Powierzchnia zabudowy takiego budynku to niespełna 40m2. Oczywiście zgodne z ideą budownictwa modułowego można do istniejącego budynku dostawiać kolejne kontenery zwiększając tym samym powierzchnię użytkową domu...

  

Wyżej wymienione rozwiązania świetnie sprawdzają się jako tymczasowe, ale również stale użytkowane lokum dla ludzi w rejonach np. dotkniętych klęskami żywiołowymi. Nieoceniona jest wówczas jedna z najważniejszych zalet domu z kontenerów – po przywiezieniu kontenerów na miejsce przeznaczenia wyszkolona ekipa montażowa jest w stanie bez większych problemów przygotować taki dom do zamieszkania w kilka, kilkanaście godzin. Kontenery mieszkalne znajdują także szerokie zastosowanie jako mieszkania socjalne lub lokale zastępcze w jednostkach samorządowych które czasami muszą zapewnić mieszkającym na ich terenie rodzinom szybkie tymczasowe lub niekiedy stałe lokum zastępcze.

 

kontenery mieszkalne
Rysunek schematyczny...
kontenery mieszkalne
Budynek modułowy z...
kontenery mieszkalne
Wizualizacja wnętrza...
kontenery mieszkalne
Aneks kuchenny w...
kontenery mieszkalne
Sypialnia w kontenerze...
kontenery mieszkalne
Sypialnię w kontenerze...
kontenery mieszkalne
Łazienka w kontenerze...

Baraki czy kontenery mieszkalne?

Niestety, kontenery ciągle w świadomości wielu osób funkcjonują jako tzw. baraki, tymczasowe budynki – czasami jeszcze drewniane, siermiężne, zimne, mało estetyczne zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Współczesny kontener mieszkalny nie ma w zasadzie już nic wspólnego z takimi właśnie barakami. Jego konstrukcja jest nowoczesna i trwała oraz zawiera funkcjonalne i bezpieczne instalacje. Wyposażenie kontenerów mieszkalnych w połączeniu z estetycznym wnętrzem tworzą warunki diametralnie lepsze od tych w jakich czasami muszą funkcjonować rodziny zmuszone do korzystania z pomocy socjalnej. Także w przypadku klęsk żywiołowych, kiedy ludzie zostają bez dachu nad głową i minimalnych nawet warunków sanitarnych warunki oferowane przez kontenery mieszkalne są co najmniej komfortowe... Kontenery mieszkalne jako budynki tymczasowe mogą być sprzedawane lub wynajmowane. Sprzedaż kontenerów prowadzona jest w siedzibie naszej firmy, gdzie dział handlowy wraz z działem konstrukcyjnym przygotowywują projekt wraz z ofertą. Wynajem kontenerów odbywa się w siedzibach naszych partnerów biznesowych w wielu miastach naszego kraju np. Warszawa, Kraków, Rzeszów, Katowice, Lublin, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Toruń, Nowy Sącz, Białystok, Szczecin, Kielce, Radom, Łódź.

W celu pełniejszego zobrazowania możliwych realizacji mieszkań z kontenerów wato zajrzeć także do następujących działów w naszym serwisie:

 

 

1. podstawowym elementem domu z kontenerów jest kontener mieszkalny


2. drugi dostawiony do niego kontener to kontener biurowy z wiatrołapem


3. w kontenerach można instalować różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe


4. w naszej Galerii można też zobaczyć sanitariaty instalowane w kontenerach sanitarnych oraz jakich materiałów można użyć do wykończenia wewnątrz domu z kontenerów

 

5. a odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie Państwo w dziale FAQ

 

 

 

drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito