Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Konstrukcje stalowe stanowiące podstawę budowy większych obiektów: hal, magazynów, hal produkcyjnych pełnią bardzo ważną rolę - zapewniają nośność całej budowli. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie na etapie produkcji, montażu czy już w okresie eksploatacji czy dana konstrukcja stalowa lub jej elementy spełniają postawione im wymagania wytrzymałościowe i konstrukcyjne.

 

konstukcje stalowe - badania nieniszczące

 

W tym celu wykonuje się odpowiednie badania konstrukcji stalowych przewidziane normami mające określić stan ważnych elementów konstrukcji lub ich newralgicznych połączeń. Do tych ostatnich należą spoiny wykonane poprzez położenie spawów w miejscach styku elementów konstrukcji stalowych. Spawy wykonywane nawet przez wykwalifikowanego pracownika, z użyciem nowoczesnych maszyn i z wykorzystaniem odpowiednich do tego celu przeznaczonych materiałów mogą jednak posiadać wady mające negatywny wpływ na wytrzymałość mechaniczną całej konstrukcji.

 

Badania spawów wykonuje się międzyoperacyjnie, podczas wykonywania konstrukcji stalowej, a także odbiorczo – po zespawaniu konstrukcji, ale jeszcze przed jej montażem. Bada się również konstrukcje stalowe będące już w eksploatacji w celu wykrycia potencjalnych pęknięć, rozwarstwień czy korozyjnej utraty grubości mającej skutek w osłabieniu wytrzymałości mechanicznej konstrukcji. Badania takie są wtedy jednym z elementów oceny stanu technicznego konstrukcji.

 

Spawy są połączeniami nierozłącznymi, więc najlepszą metodą ich sprawdzenia jest wykonanie badania w sposób nie naruszający jego ciągłości - są to tzw. badania nieniszcące. Taką możliwość oferuje szybka, wygodna i wiarygodna metoda ultradźwiękowa polegająca na pomiarze fali dźwiękowej wpuszczonej w materiał i następnie odbitej lub rozproszonej na nieciągłości materiału. Przy pomocy Defektospou Ultradźwiękowego można zdiagnozować większość najbardziej niebezpiecznych wad materiałowych: nieciągłości wewnętrznych, powierzchniowych i podpowierzchniowych wraz z ich wielkością i lokalizacją w badanym elemencie. Do zalet badań ultradźwiękowych należy jej dokładność, szybkość, łatwość wykonywania, korzystna cena, a w przeciwieństwie do badań radiograficznych także brak szkodliwego wpływu na zdrowie badającego pracownika. Metoda ultradźwiękowa nadaje się do badania różnych najczęściej stosowanych materiałów - stali konstrukcyjnej różnych rodzajów i o różnym zastosowaniu a także aluminium, magnezu, miedzi, stopów miedzi i innych metali kolorowych oraz materiałów kompozytowych a nawet drewna czy tworzyw ceramicznych.

 

defktoskop ultradźwiękowy

 

Posiadając mi. defektoskop Krautkramer USM35X oraz przeszkoloną wykwalifikowaną kadrę mogącą wykonać nieniszczące badania ultradźwiękowe produkowanych przez nas konstrukcji stalowych. Świadczymy również usługi badań spoin i spawów na rzecz innych podmiotów które muszą wykonywać takie badania. Wykonjemy także na zlecenie badania użytkowanych już konstrukcji stalowych w celu oceny ich stanu technicznego. Badania te wykonywane są w zakresie tzw. rynku dowolnego.

 

defektoskop ultradźwiękowy defektoskop ultradźwiękowy defektoskop ultradźwiękowy

 

defektoskop ultradźwiękowy  defektoskop ultradźwiękowy   defektoskop ultradźwiękowy

drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito