Kontenery biurowe, sanitarne, budownictwo modułowe.
szukaj:
pl en de fr it no se fi dk cz sk hu ru ua lt by kz

Prezentacja Firmy Weldon

Kilka słów o Firmie Weldon...

zakład producenta kontenerów

producent kontenerów
Siedziba Firmy Weldon -...
budynek z kontenerów
Budynek administracyjny...
produkcja kontenerów
Nowoczesna hala na...
produkcja kontenerów
Hala na której...
produkcja kontenerów
Hala na której...
produkcja kontenerów
Elementy ram...
produkcja kontenerów
Kontenery biurowe...

Weldon producent kontenerów należy do grona liderów w segmencie produkcji szerokiej palety kontenerów i budynków modułowych w Europie.

Działalność spółki rozpoczęła się w 2003 roku na gruncie połączonych przedsiębiorstw Metal System i Eko Świat, które po konsolidacji wniosły niezbędną wiedzę techniczną oraz kluczowe rozwiązania technologiczne dla kontenerów, budynków modułowych, ekranów akustycznych i konstrukcji stalowych. Pomysł, doświadczenie biznesowe oraz kapitał na nowe przedsięwzięcie wniósł współzałożyciel i wieloletni prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka- Kazimierz Mikrut.

Spółka do chwili obecnej koncentruje się na rozwoju kompetencji pracowników, rozbudowie parku maszynowego i doskonaleniu wytwarzanych produktów. Dużą wagę przykładamy do pracy na zaawansowanych technologicznie maszynach. Od 2013 roku posiadamy własny zakład Cynkowania Ogniowego w Dębicy - nabyty od spółki Polimex Mostostal.

Zbliżające się wejście Polski do UE oraz zapowiadany wzrost inwesytycji w budownictwie, miały decydujący wpływ na przyśpieszenie inwestycji umozliwjącej produkcję kontenerów i budynków modułowych na skalę przemysłową.
Pierwszymi wyprodukowanymi kontenerami były standardowe, dwudziestostopowe kontenery w rozmiarach ISO, na bazie ramy stalowej i ścian z profili stalowych. Kontenery były wyposażone w jedną parę drzwi oraz okno - były przeznaczone do użytku jako przenośne kontenery biurowe, stacjonarne biura z kontenerów, zaplecza socjalne z kontenerów, budynki usługowe z kontenerów lub segmenty większego budynku modułowego z kontenerów jak siedziby firm, przedszkola modułowe z kontenerów, szkoły z kontenerów oraz zaplecza inwestycji budowlanych. W ramach prowadzonych prac B+R został wdrożony m.in.  system panelowy, który niezwykle poprawił funkcjonalność kontenerów - okna i drzwi mogły być w dowolnym miejscu konstrukcji kontenera.  Wdrożone rozwiązanie ma ogromne znaczenie dla realizacji nietypowych zamówień, skonfigurownaych do indywidulanego użytkowania. 

Rozwijany dział konstrukcyjny ulepsza dotychczasowe i projektuje kontenery: Obecnie w naszej ofercie posiadamy 3 rodzaje standardowych kontenerów socjalno-biurowych, 4 rodzaje kontenerów sanitarnych, kontenery mieszkalne, kilka rodzajów portierni (także z zapleczem sanitarnym) na bazie kontenerów 10-cio i 20-to stopowych. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji kontenerów na indywidualne zamówienie, tzw. kontenery niestandardowe. Dotyczy to wszystkich typów kontenerów, zarówno kontenerów mieszkalnych, kontenerów sanitarnych, kontenerów socjalnych, jak również kontenerów technicznych o rónorodnym przeznaczeniu. Kontenery produkowane przez Weldon, to pojedyncze moduły mogące stanowić elementy do wznoszenia większych budynków modułowych. Nasi konstruktorzy i projektanci przygotowywują dokumentację dla obiektów modułowych o różnorodnym przeznaczeniu, które następnie prudukowane są w naszych zakładach i wznoszone przez profesjonalne ekipy montażowe w miejscu przeznczenia. W kontenerach montujemy wskazane wyposażenie oraz schody kontenerowe.

Do chwili obecnej nasz zakład wyprodukował kilkanaście tysięcy pojedynczych kontenerów, wiele budynków modułowych jak biurowce, szkoły z kontenerów, przedszkola z kontenerów oraz kilka osiedli dla uchodzców na terenie Niemiec. Moduły kontenerowe naszej produkcji od lat sprawdzają się jako mobilne zaplecza i obiekty modułowe wynajmowane przez najwieksze wypoożyczalnie kontenerów i sprzetu budowlanego w Europie.

Kontenery Weldon są podstawowym elementem ekonomicznego budownictwa modułowego, zaprojektowane "pod klucz". Naszym celem jest efektywne połączenie naszej technologii z funkcjonalną architekturą oraz promocja budownictwa modułowego. Kontenery to nie tylko przenośne zaplecza budów, ale oszczędne i ergonomiczne rozwiązania w których komfortowo można pracować, mieszkać oraz prowadzić różnorodną dzialność.  Kontenery naszej produkcji obecne są wielu miastach kraju jak Warszawa, Kraków, Katowice, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin, Kielce, Szczecin, Gdynia, Radom. Wielu partnerów biznesowych sprzedaje i wynajmuje kontenery oraz budynki modułowe wyprodukowane w naszych zakładach.

Systematycznie rozbudowujemy posiadany park maszynowy oraz zwiększamy zatrudnienie. W chwili obecnej Weldon w swoich zakładach produkcyjnych zatrudnia ponad  550 pracowników.

Profesjonalne biuro konstrukcyjne, zatrudnieni specjalisci z zakresu budownictwa i konstrukcji stalowych, realizują oprócz kontenerów i budynków modułowych także inne produkty, oparte na spawanej i zimno giętej stali. Są to m.in.  konstrukcje stalowe i konstrukcje hal, ekrany akustyczne oraz słupy energetyczne. Konstrukcje stalowe hal oferujemy wraz z projektem, wykonawstwem i montażem lub wykonujemy na zlecenie są konstrukcjkę z powierzonej dokumentacji. Ekrany akustyczne wykonujemy na bazie naszych rozwiązań konstrukcyjnych w oparaciu o powierzoną dokomentację projektową.


W ramach porwadzonej polityki jakości, nasze produkty poddawane są rygorystycznej kontroli. Na terenie zakładów dbamy o ochronę środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwo i higienę  pracy. Od 16.06.2009 posiadamy certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, Systemu Zarządzania Środowiskiem 14001 i Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg PN-N 18001.
 

Weldon posiada również większościowy pakiet udziałów w firmie AmTech produkującej domy szkieletowe na bazie lekkiego szkieletu stalowego.


Oferujemy kompleksowe usługi poczynając od projektu, poprzez wytworzenie po montaż i serwis.
 

Zapraszamy do kontaktu !

drukujdo góry strona główna
Copyright Weldon Sp. z o.o.
39-102 Brzezówka 90A, tel. 14 64-66-702 do 706
kontakt...

Ta strona używa plików cookies - więcej infomacji...

realization: ideo
powered by: CMS Edito